מלי יקרה,
בחודש מאי 2017 הגענו אליך לטיפול רגשי עם הבת שלנו, בת השש וחצי.
שמנו לב לקשיים שלה בפן הרגשי / חברתי וחיפשנו דרך לעזור לה להתמודד עם הקשיים, "להתחזק" מבחינה מנטלית ולעזור לנו להבין אותה ואת הצרכים שלה.
למען הגילוי הנאות לא ידענו מה זה טיפול רגשי, טיפול באומנות (או דרך מוסיקה ומשחק) ואיך בכלל זה עובד על הילדה אם היא "רק" באה ומשחקת… או מציירת…. וכיצד המרחב הזה פועל לטובתה.
היא הייתה אצלך במשך 28 מפגשים וגם אנחנו היינו במפגשי הדרכת הורים.
בתום תקופת הטיפול אנחנו יכולים להעיד כי חל שינוי לטובה אצל הילדה. במקום שבו הכלי שלנו היה כנראה מלא מלהכיל, את פתחת את דלתך ולה היה עולם שלם שבו הכלת אותה, הענקת לה הזדמנויות לגדול ולפרוח ובעיקר להביע את עצמה כמו שהיא רוצה וכמו שהיא הייתה זקוקה. האפשרויות הללו שיצרת שם בחדר, אפשרו לה להתפתח ולהתחזק בביטחונה העצמי.
היא הגיעה אליך בשמחה ובכל פעם מחדש נפתח לה עולם של משחק , הבעה, אומנות או יצירה או כל בחירה אחרת שלה (גם אם היא הייתה מכוונת על ידך במטרה ליצור לה אתגרים) ובכך נראה היה שהיא הרגישה שיש לה מקום להביע את עצמה , להחליט, להוביל.. והמקום הזה שנפתח לה חיזק והעצים אותה, את היכולת שלה לעמוד על רצונותיה והגביר את המודעות העצמית שלה למי שהיא ולמה היא מסוגלת לעשות.
נכון שיש תמיד תמיכה בבית אולם, לעיתים האדם המתבונן מבחוץ, המגיע ללא שיפוט ודעות קדומות, מסוגל לסייע בתהליך ולראות את הילד כמו שהוא ולמה הוא זקוק.
ובכך תרמת לה רבות בתהליך העצמתה.
תודה רבה ובהערכה