דרכים להיות הורים טובים יותרמעורבות בחיי הילד
היו מעורבים בחיי הילד, גם אם אתם עובדים שעות רבות התעניינו, התרגשו איתו וזכרו את מה שהוא מספר לכם בהמשך דאגו להתעדכן איך דברים התפתחו.

תשומת לב
תנו לילדכם מזמנכם בהתנדבות ובשמחה זה חשוב מאוד להתפתחות שלו להרגיש שייך, משמעותי וחשוב עבורכם. למדו את ילדכם, דברו, הקשיבו, שוחחו איתו, הקריאו לו ועוד. אם תקפידו על כך, זה אף עשוי להפחית או למנוע התנהגויות שליליות שכל מטרתן היא להשיג את תשומת לבכם.

אל תעשו עבור ילדכם את מה שהוא יכול לעשות לבד
למרות שזה חוסך לכם זמן, לעשות במקומו (להלביש אותו, לבחור עבורו בגדים וכו') מחליש את הילד העשייה הזו גורמת לו להרגיש שהוא לא יכול לבד ולא סומכים עליו. תנו לו הזדמנות להתמודד עם המטלות שלו לבד, וכך הילד בהמשך ילמד להתמודד גם עם מצבי חיים מורכבים יותר.

שיתוף
שתפו את ילדכם בחוויות היום יום שלכם, גם החיוביות וגם השליליות, בהתאם לגילו , כך תפתחו עם הילד ערוץ תקשורת והילד ילמד וישתף אתכם בחוויות שלו ובנוסף, ילמד שכישלונות הם חלק בלתי נפרד מהחיים.

הבעת חיבה
הביעו את אהבתכם לילדכם הן מבחינה פיזית באמצעות בחיבוקים, נשיקות, ליטופים החזקת ידיים והן באמצעות מילים לרבות "אני אוהב אותך", "אתה חשוב לי ויקר לי".

אהבה ללא תנאי
העבירו לילדכם את התחושה שאתם אוהבים ומקבלים אותו ללא תנאים וללא קשר להתנהגותו, רק מעצם העובדה שהוא ילדכם.
זה צורך בסיסי וחשוב להתפתחות הילד כמו דאגה למזון ולשעות שינה.

התאמת ציפיות
התאימו את ציפיותיכם ודרישותיכם כהורים, לגילו של הילד, לאופיו, לכישוריו וליכולותיו. לצורך העמדת יעדים ריאליים חשוב לרכוש ידע והבנה אודות התפתחות ילדכם, יכולותיו הקוגניטיביות על מנת שתדעו להתאים את דרישותיכם למסוגלות שלו.

שעות שינה
בדקו כמה שעות ילדכם צריך לישון ביממה (ע"פ הנחיות של משרד הבריאות) והקפידו על כך. הרבה בעיות כגון חוסר שיתוף פעולה, כעסים ועימותים יכולים להפטר "מעצמם" אם הילדים לא יהיו עייפים.