נעים להכיר

קצת עליי

נעים מאד, מלי אלמוג- פסיכותרפיסטית אישית מטפלת באנשים מעל גיל 18 על פי הגישה האדלריאנית.
אני מטפלת פרטנית וקבוצתית גם בילדים ובני נוער באופן חווייתי.
ארגז הכלים שלי מורכב מתרפיה באמנות: ציור, מוסיקה, משחק, קלפים, דרמה ודמיון מודרך.
מתמחה בבעיות רגשיות, חברתיות, קשיי למידה, הפרעות קשב וריכוז, חרדות,קשיים בוויסות עצמי ובעיקר מרגישה שאני עוסקת בשליחות חברתית ממעלה ראשונה.
מאמינה ואוהבת את מה שאני עושה. באמתחתי, שנים רבות של עבודה משמעותית עם ילדים החל מגיל הגן, עד סיום התיכון כמורה, יועצת ומאוחר יותר כמטפלת באופן פרטי – גם במבוגרים.

התמקצעות ולמידה הם חלק חשוב מתפיסת עולמי האישי והמקצועי. לאורך שנות עבודתי השתתפתי ולמדתי קורסים וסדנאות הנוגעים בנפש האדם, כל פעם בהיבט אחר.

בתהליך הטיפול אני משלבת ידע מקצועי וניסיון המושתתים על התאוריה האדלריאנית, עקרונות הטיפול המשפחתי, טיפול בטראומה, טיפול רגשי והדרכת הורים.
אני מובילה תהליכי שינוי בזכות היכולת שלי להתחבר לכל מי שמגיע אלי ולהתאים לו את התוכן הטיפולי, הדרך והקצב שנח לו, כל זאת באווירה נעימה, מכילה ועוטפת.
ההחלטה להגיע לטיפול עשויה לחולל פלאים ולהשפיע על איכות החיים של מי שבוחר לעבור תהליך טיפולי. זוהי בחירה הדורשת השקעה ומחויבות לתהליך, גם אם איננו קל.
טיפול אורך זמן ויש לי סבלנות. במהלך המפגשים ניתן להבחין בשינוי תחושת המסוגלות, הערך והדימוי העצמי, לצד זיהוי החוזקות והיכולת להעצים אותן.
אופטימיות רבה, הכלה והרבה אהבה, הם "נר לרגלי". אני מאמינה שתמיד ניתן לעשות שינוי. זה עניין של החלטה. אני תמיד נמצאת כדי לתמוך, לסייע, לכוון.
מוזמנים להגיע ולפסוע איתי יחד כדי לשנות ולהגיע רחוק יותר, מהר יותר, שלם יותר.

מדוע דווקא אני?

כאם שחוותה גידול ילד אשר אובחן בגיל ארבע כסובל מהיפראקטיביות קשה והפרעת קשב וריכוז, אני בהחלט יודעת מעומק הלב עד כמה זה מורכב ומאתגר. למדתי כל דבר אפשרי אודות התופעה ודאגתי להעצים אותו דרך החוזקות שלו.הבן שלי למד לנגן על פסנתר וסיים בהצלחה את מגמת המוזיקה בתיכון בו למד. בימים אלו הוא מסיים את לימודי הרפואה, מה שמוכיח שזה בהחלט אפשרי.

בכל גיל ובכל נקודת משבר אפשר לקבל עזרה מקצועית שתשנה נקודת הסתכלות, תאפשר שינוי ותשפר את איכות החיים.

במשך השנים, נחשפתי לשיטות טיפול שונות ועבודה עם אוכלוסיות מגוונות, מה שמאפשר לי להסתכל כל פעם מחדש על האדם ולהבין מה יתאים לו ביותר בהתייחס לאתגר שהוא מביא איתו לטיפול.

הפגישות איתי הן חווייתיות, לא פורמליות, נינוחות ובעיקר מעניקות למגיעים אלי, מרחב מוגן, נעים ובטוח. אלו מסייעים רבות למטופלים שלי לבטא את עולמם הפנימי בכייף, הנאה ושחרור.

מה עוד כדאי לדעת עלי?

טיפול באנשים תמיד ריתק אותי, החל מגיל צעיר. אני "חיה ונושמת" את התחום ובמקביל מקפידה להעשיר את עצמי בתחומי עניין נוספים.

אני מאמינה בהתפתחות אישית, למידה וצמיחה כל העת, כי זה מה שמעניק לי את ה"דרייב" האינסופי, את הכוחות והמוטיבציה לאהוב אנשים בכל זמן ואת היותי מי שאני.

הטיולים שלי ברחבי העולם, מפגישים אותי תמיד עם תרבויות ואנשים מרתקים, המלמדים אותי כל פעם משהו חדש עליהם ועל עצמי.

אני חובבת אומנות, שירה, קריאה, מוסיקה, סרטים,טיול בחוף הים ומשחקים עם הנכדים שלי, שהם אהבתי הגדולה.

אני מתנדבת ותמיד שומרת על אופטימיות. זו אני.

מחכה לכם באהבה,

מלי.

השכלה אקדמית וניסיון מקצועי

אני בעלת תואר שני ותעודות מקצועיות בתחום הטיפול.

בוגרת מכון אדלר- טיפול פסיכותירפיה.

בוגרת מכון בית ברל- טיפול באומנות ובדרמה.
 

יש לי ניסיון רב עם קהלים שונים : בוגרים, מתבגרים ובני נוער, חילוניים, דתיים, להטב"ים, נשים וגברים. וגם עם אנשים כמוני וכמוך.

אשמח לעזור ולבדוק אם נוכל לעבוד יחד.

הפניות אלי הן סביב בעיות של קשר בין אנשים.

הקשיים יכולים לבוא לידי ביטוי בכעסים, מריבות, חרדות, תחושת בדידות, וגם בקשיים בתפקוד במערכת הזוגית , המשפחתית או במקום העבודה.

בתהליך הטיפול הדגש הוא על התקשורת המאפשרת והמקרבת עם הצעות לאימון ולתרגול.

הקשר בין מטפל למטופל הוא הבסיס לעבודה טיפולית טובה המביאה לשינוי.

בעברי הייתי יועצת חינוכית במערכת החינוך וכן מטפלת בהבעה ויצירה.

שימשתי כמדריכה ומנחת צוותים של מטפלות במועדוניות .

הייתי מנחת קבוצות לגמילה מעישון בקופת חולים כללית.

כיום עובדת בקליניקה פרטית ומשלבת כלים טיפוליים רבים : פסיכותרפיה בגישת אדלר, הדרכת הורים, טיפול באומנות, דמיון מודרך, אימון אישי ושימוש בקלפים טיפוליים.